Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Zarząd Dróg Miejskich wydaje na mycie chodników 320 tysięcy złotych

BS
czwartek, 11.10.2018 r.
godz. 17.00
BS | czwartek, 11.10.2018 r., godz. 17.00
Zarząd Dróg Miejskich wydaje na mycie chodników 320 tysięcy złotych
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich każdego roku myje 65 tysięcy metrów kwadratowych poznańskich chodników. W tym roku koszt zabiegów pielęgnacyjnych to 320 tysięcy złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O wyborze chodników przeznaczonych do mycia decydują pracownicy ZDM, którzy wspierani są przez działaczy rad osiedli wskazujących miejsca wymagające interwencji ekip sprzątających - Oprócz standardowego oczyszczania chodników w technologii mechaniczno-ręcznej, stosujemy dodatkową usługę nazywaną myciem ciśnieniowym chodników w celu usunięcia zaplamienia pochodzenia organicznego. Łączy ona kilka zabiegów: wymywanie wodą pod ciśnieniem, szorowanie, a także stosowanie ekologicznych środków chemicznych absorpcyjnych - informuje ZDM.

Do tej pory tego typu usługa była wykonywana przede wszystkim na terenie Starego Miasta, ale obecnie została rozszerzona na chodniki Grunwaldu, Jeżyc i Wildy. Jednocześnie ZDM apeluje do samych mieszkańców o dbanie o wspólną przestrzeń - wyrzucanie śmieci do koszy na odpadki, sprzątanie po zwierzętach itd. 

Reklama