Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

Próbował okraść kobietę na ulicy, nie poddała się. Zatrzymano go chwilę później

KaT
piątek, 19.01.2018 r.
godz. 08.40
KaT | piątek, 19.01.2018 r., godz. 08.40
Próbował okraść kobietę na ulicy, nie poddała się. Zatrzymano go chwilę później
fot. Policja

Kobieta nie chciała oddać złodziejowi swojej torebki.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło około północy w Jarocinie. - Do kobiety wysiadającej z samochodu od tyłu podszedł młody mężczyzna. Próbował wyrwać z jej ręki torebkę. Kobieta stawiała agresorowi opór i broniła swojego mienia, przyciskając je do ściany pobliskiego budynku - wyjaśnia Agnieszka Zaworska z jarocińskiej policji.


Mężczyzna nie poddawał się. Zaczął bić kobietę po głowie, ale zaatakowana nie puściła torebki. - Krzyk pokrzywdzonej i przypadkowy przechodzień ostatecznie odstraszyły napastnika, który uciekł w kierunku pobliskiego osiedla - dodaje. Na miejsce natychmiast wezwano policję, która ustaliła jak wyglądał agresor. Po kilkunastu minutach odnaleziono go na terenie dworca kolejowego. To 26-letni mieszkaniec gminy Jarocin, dobrze znany policji.

26-latek przebywa obecnie w areszcie. W chwili zatrzymania był pijany. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 12 lat więzienia. W związku ze sprawą zatrzymano też 34-letniego kolegę napastnika. Postawiono mu zarzut podżegania 26-latka do popełnienia przestępstwa rozboju.

Reklama