Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Straż Miejska kontroluje oznakowanie domów: numerek jest obowiązkowy

BS
środa, 21.10.2015 r.
godz. 20.30
BS | środa, 21.10.2015 r., godz. 20.30
Straż Miejska kontroluje oznakowanie domów: numerek jest obowiązkowy

Obowiązek oznakowania nieruchomości numerem porządkowym obowiązuje w Polsce od 1934 roku. W Poznaniu jest on egzekwowany przez Straż Miejską.

Ustawodawca nałożył obowiązek oznakowania nieruchomości na właściciela, administratora lub dozorcę budynku - W praktyce nie zawsze jest to tabliczka. Numer porządkowy można uwidocznić np. przez wymalowanie go na elewacji budynku. Ważnym jest, ażeby spełnić warunek widoczności, czyli zapewniający dobrą orientację. Jeszcze do niedawna numerek ten musiał być oświetlony. Obecnie ustawodawca z takiego wymogu zrezygnował jednak dodał obowiązek umieszczania pod numerem nazwy ulicy lub placu, przy którym nieruchomość się znajduje - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Co roku kontrolę numerków prowadzą strażnicy miejscy - Najczęściej tabliczki z numerami są zasłonięte przez wybujałą roślinność, umieszczone są na elewacji budynku z dala od drogi lub nie posiadają nazwy ulicy czy placu.  Strażnicy każdorazowo wskazują na konieczność usunięcia usterek i ustalają termin ponownej kontroli - wyjaśnia Piwecki. W tym roku strażnicy skontrolowali 7000 nieruchomości, a nieprawidłowości nie przekraczają jednego procenta z tej liczby.

Reklama