Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

Niesprawne piece zagrażają życiu mieszkańców

BS
piątek, 13.12.2013 r.
godz. 21.29
BS | piątek, 13.12.2013 r., godz. 21.29
Niesprawne piece zagrażają życiu mieszkańców

Na tykającej bombie żyje kobieta z dwójką dzieci, która mieszka w jednej z wildeckich kamienic. Ogrzewa pomieszczenia niesprawnymi piecami, a administracja do dziś odmawiała pomocy w ich naprawie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Teresa Zielińska w kamienicy na Wildzie mieszka od dwunastu lat. Już dwa razy na własny koszt remontowała piece, ale na więcej nie ma pieniędzy. Dlatego poprosiła właścicieli budynku - Otrzymałam telefon, że administracja nie zgodziła się na przestawienie pieców - mówi lokatorka. Kilka dni temu piece kontrolował zdun, który stwierdził, że nie nadają się do użytku.

Niesprawna instalacja i brudne przewody kominowe narażają nas na śmiercionośny tlenek węgla. Tylko tej zimy w Wielkopolsce podtruło się nim 49 osób, a jedna zmarła. Kamienice z piecami kaflowymi przeważają na Wildzie, Jeżycach, Łazarzu i Starym Mieście. Radni osiedlowi proponują, żeby miasto przeprowadziło kampanię uczącą jak uchronić się przed czadem - Jest wiele mieszkań na Starym Mieście, gdzie te piece jeszcze są. Do tych ludzi trzeba dotrzeć. Są zarządcy, jest ZKZL, przez te źródła trzeba docierać - mówi Paweł Sztando, osiedlowy radny.

Na razie mieszkańcy muszą sobie radzić sami. Pani Teresa jednak rozkłada ręce, koszt naprawy jednego pieca to dwa tysiące złotych, a w tym mieszkaniu piece są dwa. Rodziny nie stać na kolejne wydatki. Administracja kamienicy nie chciała się z nami spotkać. Po kilku rozmowach telefonicznych poinformowała nas jednak, że sprawa zostanie załatwiona.

Administracja zapewnia, że w poniedziałek rozpocznie się remont pieców. 

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama