Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama

Inspektor Nadzoru Budowlanego na stadionie: plan naprawy dobrze rokuje

j
czwartek, 18.04.2013 r.
godz. 16.10
j | czwartek, 18.04.2013 r., godz. 16.10
Inspektor Nadzoru Budowlanego na stadionie: plan naprawy dobrze rokuje
fot. Michał Nadolski, archiwum

O sprawie pęknięć, które pojawiły się w konstrukcji Stadionu Miejskiego informowaliśmy jużw we wtorek. W czwartek na stadionie pojawił się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i przeprowadził wstępne oględziny uszkodzeń.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

We wtorek pisaliśmy o pęknięciach, które pojawiły się w konstrukcji Stadionu Miejskiego. Popękała belka biegnąca wzdłuż trybuny nr 1, dokładnie tam, gdzie znajduje się strefa VIP. tymczasowo fragment wadliwej trybuny został wyłączony z użytkowania.

O sprawie poinformowany został również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który zapowiedział kontrolę – czy konstrukcja obiektu jest bezpieczna i nie posiada więcej pęknięć.

Paweł Łukaszewski, obecności przedstawicieli POSiR-u i operatora Stadionu Miejskiego pojawił się na stadionie w czwartek, aby przeprowadzić wstępne oględziny obiektu. Zanim rozpocznie się oficjalna kontrola, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego postanowił zapoznać się z zakresem stwierdzonych uszkodzeń i procedurą ich naprawy – informuje Rafał Łopka z biura prasowego UM.

Wszystkie podjęte dotychczas przez Operatora i POSiR działania uważam za właściwe – powiedział Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zaproponowana procedura naprawcza dobrze rokuje dla szybkiego rozwiązania tej sprawy – dodaje.

Oficjalna kontrola obiektu zapowiedziana jest na przyszły czwartek - 25 kwietnia..

Reklama