Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 14
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1013 hPa

Sobotni mecz na Bułgarskiej przy pełnych trybunach

mk
czwartek, 12.05.2011 r.
godz. 15.21

Wojewoda wielkopolski Piotr Florek dopuści kibiców na trybuny w czasie sobotniego spotkania Lecha Poznań Ruchem Chorzów. Wpływ na decyzję miało zatrzymanie już 21 pseudokibiców Lecha, którzy brali udział w rozruchach w Bydgoszczy.

Wojewoda Piotr Florek dopuści publiczność na trybuny podczas sobotniego meczu na Stadionie Miejskim. Spotkanie Lecha Poznań z Ruchem Chorzów odbędzie się przy pełnych trybunach. Wojewoda zapowiedział też, że prawdopodobnie taką samą decyzję podejmie przed meczem Lecha Poznań z Borussią Dortmund w czwartek 19 maja. Będzie to jednak zależało od wniosków po najbliższym spotkaniu. – Również od władz klubu i samych kibiców – mówił wojewoda podczas środowej konferencji. Od teraz po każdym meczu Lecha Poznań ma się odbywać specjalne spotkanie z udziałem m.in. władz, policji i klubu w sprawie bezpieczeństwa.


Wojewoda Piotr Florek jeszcze raz odniósł się do ostatniej decyzji, gdy nie dopuścił kibiców na trybuny podczas meczu Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze. – Było duże prawdopodobieństwo, że część najbardziej agresywnych uczestników zajść w Bydgoszczy będzie chciała przyjść na mecz 7 maja – wyjaśniał.

Piotr Florek poinformował, że obecnie sytuacja jest inna, ponieważ wielkopolska policja zatrzymała już 21 pseudokibiców, a kolejne osoby, które demolowały stadion w Bydgoszczy, są wciąż identyfikowane i prawdopodobnie wkrótce trafią do aresztu. Poinformował też, że przed sobotnim spotkaniem nikt mu nie zgłaszał konieczności zamknięcia spotkania dla publiczności: ani Sanepid, ani Straż Pożarna, czy Policja.

Wojewoda dodał też, że na jego decyzję o otwarciu trybun wywarła też wpływ postawa kibiców, którzy dopingowali piłkarzy pod stadionem 7 maja. – Nawet nikt nie przechodził na czerwonym świetle. Wprowadzili, członkowie Wiary Lecha, taką dyscyplinę – zaznaczył z uznaniem Piotr Florek.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama