Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 14
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1013 hPa

Kibice Lecha rozrabiali w Bydgoszczy

Tomasz Woźniak
środa, 4.05.2011 r.
godz. 09.49

Poznańscy kibice po przegranym meczu Lecha z Legią w finale Pucharu Polski na stadionie w Bydgoszczy zdemolowali swój sektor i starli się z ochroną oraz policją.

Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy już w czasie spotkania dochodziło do łamania regulaminu obiektu i przepisów PZPN. Gdy do ostatniej serii rzutów karnych podchodził Jakub Wawrzyniak kibice Legii Warszawa przeskoczyli ogrodzenie i czekali na decydujące trafienie. Wawrzyniak pokonał Kotorowskiego i zapewnił stołecznej ekipie 14. triumf w historii, a kilkaset kibiców z Warszawy wbiegło na boisko. Świętowali sukces ze swoimi zawodnikami, których porozbierali do bielizny.


Następnie zaczęli prowokować kibiców Lecha Poznań, którzy zdemolowali płot otaczający ich sektor i wtargnęli na płytę stadionu. Następnie zaczęli niszczyć reklamy, konstrukcję bramek, nagłośnienie i zaczęli zmierzać w kierunku kibiców Legii. W tym momencie do akcji wkroczyła policja, która strzelała gumowymi kulami.

Kibice Lecha Poznań odpowiedzieli na próbę przywrócenia porządku przez policję demolowanie sektora, który zajmowali i rzucaniem w policję oraz ochronę wyrwanymi krzesełkami, fragmentami konstrukcji płotu, racami i petardami. W pewnym momencie próbowali ponownie wtargnąć na płytę i pobili jednego z operatorów telewizyjnych, ale szybka interwencja ochrony zahamowała ich próbę. Ponadto na obiekt wjechała policyjna polewaczka z armatkami wodnymi, która odstraszyła znaczną cześć kibiców.

Najbardziej agresywni w kolejnych minutach rzucali jeszcze w służby krzesełkami, ale policja zmusiła kibiców do opuszczenia stadionu. Całe zajście było filmowane przez policję.

Zachowanie kibiców obserwował delegat UEFA, minister sportu Adam Giersz i zarząd PZPN z prezesem Grzegorzem Latą na czele.
 

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama