Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
22 14
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
22°C 1011 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1013 hPa

Gwałt w prosektorium: jest drugi akt oskarżenia

mk
czwartek, 31.03.2011 r.
godz. 17.29

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciw drugiemu ze sprawców bestialskiego gwałtu kobiety w prosektorium szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Radosław K. przez ponad 4 lata ukrywał się w Anglii. Obecnie zrzuca winę na drugiego z oskarżonych, Konrada K. Mówi, że tylko się przyglądał.

Jak informuje dziennik „Polska Głos Wielkopolski”, prokurator nie mają wątpliwości co do winy Radosława K. Tymczasem on sam nie przyznaje się dziś do zabroni. Mówi, że tylko się przyglądał torturom, „być może kopnął kobietę raz czy drugi”, ale już dobrze tego nie pamięta. Swoją winę zrzuca na Konrada K.

W 2006 r. dwóch mężczyzn wielokrotnie zgwałciło, biło i przypalało ogniem 34-letnią kobietę zaciągniętą przez siebie do prosektorium. Pokazywali jej zwłoki innych osób i grozili śmiercią. Po kilku godzinach znęcania się, porzucili ją w stanie agonalnym w krzakach koło szpitala.

Radosław K. został namierzony w zeszłym roku przez poznańskich śledczych w Manchesterze i zatrzymany przez miejscową policję. Drugiego z oskarżonych, Konrada K., policja ujęła zaraz po dokonaniu zbrodni w 2006 r., podczas Radosławowi K. udało się ukryć w Anglii. Konrad K. odsiaduje już 10-letni wyrok. Radosławowi K. grozi do 15 lat więzienia.

Reklama