Reklama
Reklama

Nowe przypadki koronawirusa aż w trzech poznańskich szpitalach!

zdjęcie ilustracyjne | fot. Ryan McGuire, Pixabay

Sanepid czeka na listę osób, które miały kontakt zakażonymi.

Informacje od samego rana przekazują nam Czytelnicy. Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii - koronawirus na oddziale Pulmonologiczno Internistycznym odbywa się tam kwarantanna oraz w pracowni histopatologii. Nie mam więcej informacji - pisze jeden z naszych Czytelników. W Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego (Grunwaldzka 16/18) na jednym z oddziałów pielęgniarka ma koronawirusa. Pilnie wypisują pacjentów - dodaje kolejny.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Wszystkie doniesienia sprawdziliśmy. Jak potwierdza Sanepid sytuacja w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii jest już opanowana. Faktycznie było potwierdzenie zakażenia ale w ubiegłym tygodniu, teraz już wszystko działa bez problemów - mówi nam Cyryla Staszewska, rzeczniczka poznańskiego Sanepidu.

Jeśli chodzi o sytuację w szpitalu przy ulicy Grunwaldzkiej, to także potwierdzono koronawirusa u jednego z pracowników. Oddział Wewnętrzny został zamknięty. Trwa ustalanie listy osób, które mogły mieć kontakt z zakażoną osobą.

Jak informuje Sanepid według najnowszych danych dwa przypadki koronawirusa wykryto też w szpitalu im. Karola Jonschera przy ulicy Szpitalnej. To jedna osoba z personelu i pacjentka, również tutaj czekamy na listę osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi - kończy Staszewska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
9.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro