Pogoda jutro Pogoda Poznań
2713
Jig Reel Maniacs
KONCERT
Sobota 27 kwietnia 2019 g. 17.00
Bilety: 20 zł
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
kwiecień
pnwtśrczptsond
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Jig Reel Maniacs powraca do Orlego Gniazda z kolejnym niezwykłym koncertem.

W PROGRAMIE:

MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne – www.jrm.art.pl

TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne – https://irlandzki.com

WYKONAWCY:

JIG REEL MANIACS – to dwudziestodziewięcioletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music. Sextet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami:

Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny (irlandzki flet miłosny);
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh, buzuki irlandzkie;
Julia Owczarek – skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje;
Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna;
Maksymilian Mińczykowski – perkusja, instrumenty perkusyjne.

TUATHA & ELLORIEN – to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych „Lord of the Dance” oraz „Feet of Flames”. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie. Tuatha & Ellorien wystąpią w kwartecie: Agnieszka Zacher, Alicja Zielińska, Marta Zielińska, Milena Kretschmer-Mielczarek.

Rezerwacji dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

ORGANIZATORZY: Miasto Poznań, Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu, Dom Kultury „Orle Gniazdo”.

• zobacz więcej informacji o Dom Kultury Orle Gniazdo
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail