Pogoda jutro Pogoda Poznań
42
Akompaniator
TEATR
Niedziela 9 września 2018 g. 17.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
wrzesień
pnwtśrczptsond
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Autor: Anna Burzyńska

AKOMPANIATOR w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, rozgrywa się pomiędzy dwiema postaciami: divą operową (Lucyna Winkel) i towarzyszącym jej od trzydziestu lat pianistą (Wiesław Paprzycki). Ich relacja, wzbierająca emocjonalnym crescendo, eksploduje dramatycznym i dość niedorzecznym wyznaniem. Opowieść o miłosnej obsesji w miarę rozwoju akcji przekształca się z przezabawnej farsy w thriller psychologiczny. A wszystko – z muzyką operową w tle – dotyczy odwiecznych problemów: konfrontacji marzeń z rzeczywistością, życia ze sztuką, pragnień z możliwościami.

Spektakle odbędą się w SCENIE NA PIĘTRZE przy ulicy Masztalarskiej 8


"Zabawna i mądra komedia, a przy okazji mały traktat o samotności".
Stefan Drajewski – Głos Wielkopolski

"Poznańska publiczność została oczarowana. Spektakl mało muzyczny na dwóch aktorów w Teatrze Muzycznym zaskakuje, a jednocześnie daje publiczności okazję do zobaczenia znanych i lubianych aktorów z zupełnie innej strony. Skupienie się na tekście, mimice, drobnych gestach pozwala widzowi dostrzec mistrzowski talent Wiesława Paprzyckiego, dla którego rola akompaniatora była, jak sam powiedział, dużym wyzwaniem. Odejście od muzyki, która towarzyszy aktorowi na co dzień uwypukliła talent komediowy i sprawiła, że publiczność pokochała go jeszcze bardziej. (…) Lucyna Winkel nie tylko interesuje się muzyką, nie tylko ma wspaniały głos, ale również radzi sobie śpiewająco z tak trudnym gatunkiem jak opera".
Marta Łuczkowska – Świat Kultury Poznań

"Akompaniator Anny Burzyńskiej to prawdziwy hicior. Można go bez obaw umieścić na równych prawach obok Szalonych nożyczek, Maydaya, Ciao, Ciao bambiny oraz Kota w butach i nie zawiedzie. Można nim przyozdobić Winobraniowe Spotkania Teatralne w Zielonej Górze – bez obaw, że nie zgra się z winnogronną, beczko-toczeniową atmosferą, ale można go też przywieźć np. do Kruklanek i do Szczytna w ramach akcji Teatr przy stoliku, by z satysfakcją móc zapełnić biblioteczne sale miłośnikami „finezyjnych zabaw relacją »damsko-męską«”, „mistrzowskich pojedynków aktorskich” oraz „inteligentnego humoru”.
Juliusz Tyszka - teatralny.pl

• zobacz więcej informacji o Scena na Piętrze
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.