blog background
 
Jelonek w podróży: Portugalia po studencku
portugalia, erasmus, covilha, studia, uam, zagranica, erasmus+, wymiana, studenci, studencki, wakacje, podróże, podróżowanie, tanie,tanio, wyjazd, erasmusi, universidad da beira interior, portugal, travels, esn, erasmus students network, studia za granicą
metka_epoznan
Niełatwe początki Erasmusa
ok
7
not ok
1
liczba odsłon: 443

Studia w Portugalii nie są moimi pierwszymi. Dwa lata temu studiowałam w Madrycie na Universidad Complutense de Madrid. Wcześniej byłam też na 2-miesięcznym wolontariacie w Bułgarii, więc nie jestem zupełnym nowicjuszem, jeśli chodzi o życie poza granicami kraju. Każdy, kto przez chwilę mieszkał zagranicą wie, że początki bywają trudne, ale kolejne wyjazdy są łatwiejsze do przeżycia.


Plovdiv 2012: Na wolontariacie w Bułgarii poznałam wielu wspaniałych ludzi. Z lewej moja portugalska przyjaciółka Sofia, która i tym razem (już w swojej ojczyźnie) mi pomogła.

Po wielu wyprawach, seriach niefortunnych zdarzeń i tysiącach kilometrów przejechanych także autostopem myślałam, że niewiele rzeczy może jeszcze mnie „złamać”. A jednak. Wyjazdowa załamka z czasem dopadła i mnie. Na szczęście to mija. :)


Pierwszego Erasmusa odbyłam w Madrycie w 2014 roku.

Nasz drugi Erasmus od początku chyba był pechowy. Nasz, bo tym razem pojechałam na studia z chłopakiem, dalej poznacie go jako K. (także weteranem Erasmusa, który na swoich pierwszych zagranicznych studiach był w Stambule). Początkowo naszą destynacją była Ankara. Jednak po zamachach w Turcji, także w jej stolicy jesienią 2015 roku, musieliśmy zmienić kierunek naszego wyjazdu. Po ponad pół roku od rozdysponowania przez uniwersytet puli miejsc wyjazdowych na rok akademicki 2015/2016, nie mieliśmy zbyt dużego wyboru. Padło więc na portugalską Covilhię.

Czy to był trafny wybór? Przekonacie się w kolejnych wpisach. Wszystkim studentom, którzy zastanawiają się, czy rzucić się na głęboką wodę i wyjechać, mogę powiedzieć: ZDECYDOWANIE TAK!


 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Autor: Dużo szczęścia i dużo nowej wiedzy! Tylko nie wyjeżdżaj potem z PL, ok?
dodano: Czwartek, 2016.02.25 14:42, IP:95.40.2.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
avatarportugalia_po_studencku: Póki co nie planuję ;) I dziękuję :)
dodano: Piątek, 2016.02.26 11:11
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.