Pogoda jutro Pogoda Poznań
7-2

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Rusza przebudowa przystanku PST Most Teatralny. Na czas remontu będzie wyłączony z użytkowania
j | aktualizacja: Czwartek, 0 2018 roku, godzina 11: 1

Przebudowa rozpocznie się 22 października. Przystanek PST Most Teatralny zostanie wydłużony, a przy zejściu od ul. Roosevelta zamontowana ma być winda.

Rusza przebudowa  przystanku PST Most Teatralny. Na czas remontu będzie wyłączony z użytkowania
ZTM

W ramach gruntownej modernizacji przystanku powstaną dwa perony każdy po 45 metrów. Na przystanku w kierunku os. Jana III Sobieskiego pojawią się dwie wiaty, a w kierunku Dworca Zachodniego -  jedna. Na przejściach dla pieszych zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna, a na platformach przystankowych pojawią się elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych.

Duża popularność przystanku wśród pasażerów jednoznacznie wskazuje na to, jak istotną funkcję spełnia on na węźle przesiadkowym Most Teatralny - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Miasto zachęca do korzystania z transportu publicznego i ułatwia korzystanie z niego. Jest dla mnie oczywiste, że jeśli ludzie chcą korzystać z tego przystanku, to powinniśmy im to umożliwić. Właśnie dlatego zapadła decyzja, by w miejscu dość prowizorycznego przystanku powstał taki, który będzie spełniał obowiązujące standardy - dodaje.

Teren przystanku będzie oświetlony oraz wyposażony w kamery monitoringu wizyjnego. Natomiast z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku będzie można dotrzeć windą.

Po wybudowaniu i wyposażeniu podwyższy się komfort korzystania z przystanku: wsiadania i wysiadania z pojazdu, oczekiwania na przyjazd tramwaju, dotarcia na przystanek – informuje ZTM. Prace rozpoczną się 22 października i od tego dnia (do zakończenia prac) przystanek będzie nieczynny. Pasażerów linii nr 12 i 14 prosimy o korzystanie z przystanków Rondo Kaponiera – dodaje.