Pogoda jutro Pogoda Poznań
106

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Sejm przyjął budżet państwa na 2018 rok. Będą pieniądze na rozbudowę szkoły na os. Warszawskim
j | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 12: 1

Sejm uchwalił budżet państwa na ten rok. Dla Poznania znalazły się pieniądze m.in. na rozbudowę podstawówki na os. Warszawskim. Nie będzie - na obwodnicę Poznania i na dodatkowy tor do dworca PKP.

Sejm przyjął budżet państwa na 2018 rok. Będą pieniądze na rozbudowę szkoły na os. Warszawskim

Miasto dostanie na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 46 milion złotych. W budżecie znalazły się także pieniądze na sprzęt komputerowy dla inspektorów budowlanych. Blisko 3 miliony złotych pójdzie na szpital w Gnieźnie. Zagwarantowano też środki na nowe karetki pogotowia dla szpitali w Jarocinie i Kaliszu oraz na specjalistyczny wóz dla strażaków z Konina. Wszystkie poprawki regionalne do budżetu, które przeszły, były autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Przede wszystkim liczymy na to, że ministerstwo zwróci miastu Poznań kilkanaście milionów złotych, które ponieśliśmy jako mieszkańcy Poznania w związku z reformą oświaty w roku ubiegłym. Do dzisiaj nie mamy odpowiedzi z ministerstwa. Ja skierowałem teraz pismo do pana premiera Morawieckiego. Jest nowy premier być może pochyli się nad tą sprawą. Te koszty, które ponosimy na reformę oświaty są ogromne – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. W tym kontekście oczywiście należy się ucieszyć, że ten milion złotych dostaliśmy na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 46, bo to jest ważny problem lokalny – dodaje.

Ostatnie lata oznaczają bardzo dużą zmianę społeczną w Polsce. Środki, które idą do Poznania, do wielkopolski są większe niż wcześniej. Odczuły to polskie rodziny w związku z programami społecznymi, które są kontynuowane i będą kontynuowane – 500 plus, wzrost emerytur, rent – mówi Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.

Pomysły opozycji odrzucono, w tym budowę dodatkowego toru od stacji Poznań Wschód do dworca Poznań Główny, czy budowę północno-wschodniej obwodnicy aglomeracji poznańskiej. Żadna z naszych poprawek nie przeszła a zwróćmy uwagę, że dzisiaj mamy niskie bezrobocie, wysoki wzrost gospodarczy i dzisiaj budżet powinien nastawiony na inwestycje. A co mamy – mamy pompowanie znowu ministerstw i innych kancelarii, nie wiemy dzisiaj na co pójdą te pieniądze. Być może bardzo duża pula pójdzie znowu na ojca Rydzyka i inne tego typu przedsięwzięcia i budowanie sobie popularności przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi – mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, Nowoczesna.